عرضه و تولید انواع آجر نسوز صنعتی در بازار ایران

عرضه و تولید انواع آجرنسوز صنعتی در بازار ایران به شیوه ها و طرق مختلف صورت می گیرد،

اما اکثر شرکتهای تولید کننده آجر نسوز یا دیر گداز در ایران هنوز هم بصورت سنتی اقدام به فروش محصولات خود می کنند ولی اخیرا شرکتهای بازرگانی در این زمینه به کمک و یاری این شرکتها آمده و در شناخت و فروش محصولات این گونه کاخانه ها نقش اساسی را ایفا می کنند و صادرات این نوع محصولات در عراق، افغانستان، کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیای میانه و… را شامل شده است.

عرضه و تولید انواع آجر نسوز صنعتی در بازار ایران

آجر نسوز از کوره های ذوب تا نمای ساختمان

آجر نسوز در اصل ساختاری از آجر است که مقاومت دمایی بالایی داشته باشد و در کاربرد اولیه آن برای مصارف صنعتی و کوره های ذوب استفاده می شود .

آجر نسوز در حقیقت نوعی چینی به شمار می رود که از انواع خاک های نسوز تهیه می شود .

چینی، همان سرامیک با کیفیت است که دارای ساختار ظریف تر و متراکم تر از سفال است .

درجه حرارت پخت آجر نسوز حدود 1500درجه سانتیگراد است و پیشینه آجر نسوز در ایران به حدود 40 سال پیش برمی گردد.

عرضه و تولید انواع آجر نسوز صنعتی در بازار ایران

واحد های تولید نسوز در ایران

واحد های تولید نسوز  به طور عمده در اصفهان در دهه 50 تاسیس شده اند بیشتر فن آوری این واحد ها از کشورهایی چون روسیه و آمریکا در زمان تاسیس به ایران وارد شده است .

عرضه و تولید انواع آجر نسوز صنعتی در بازار ایران

محصولات نسوز

به محصولات شکل دار (آجر ها ) و بی شکل (انواع متالیک ) گفته می شود که تحمل و پایداری دیر گدازی در دمای بالا دارند و به طور عمده از سوی کارخانه ها ی فولاد و سیمان و فلزات غیر آهنی و شیشه وسرامیک و پتروشیمی مصرف می شوند .

شرکت فرآورده های نسوز امین آباد حدود 40 سال پیش همزمان با تاسیس ذوب آهن اصفهان به منظور تامین این واحد ذوب تاسیس گردید . این واحد تولید محصولات نسوز در حقیقت به عنوان قدیمی ترین تولید کننده انواع محصولات شاموتی و یا آلو مینو سیلیکاتی به شمار می رود .

شرکت فرآورده های  نسوز آذر سال 1371 تا سیس گردید .

عرضه و تولید انواع آجر نسوز صنعتی در بازار ایران

شرکت فرآورده های نسوز آذر

با تولید مواد اولیه دولومایی و محصولات شکل دار و بی شکل دولومیتی همچنان تنها تولید کننده محصولات دولومیتی ،آلومینوسیلیکاتی ، آلومینایی و قلیایی شامل (منیز یا کربنی ، آلومینیایی ،کربن) صفحه ها ونازل هایی دریچه کشویی  به صورت محصولات شکل دار و همچنین انواع محصولات بی شکل درسبد محصولات این شرکت برای ارائه به مصرف کننده قرارداد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *